autor: Martin Brix
dátum: 06.11.2012
zdroj: Čerstvé Ovocie


Fotoreport: Prednáška Ronalda Rietvelda

Posledný októbrový deň sa v Cvernovke verejnosti, ako aj tej architektonickej tak aj tej ostatnej, predstavil alebo lepšie povedané, predstavil svoju tvorbu a prácu holandský architekt Ronald Rietveld. Prednáška sa konala v rámci cyklu pezentácii mladých svetových (no skôr tých európskych) architektov, ktorú organizuje Čerstvé Ovocie, n.o., s názvom SINGULARch. Ako to už býva zvykom, urobili sme si aj pár ilustračných fotografií, ktorá by mali aspoň z časti zachytiť príjemnú atmosfér aká v ten deň panovala.

Ronald Rietveld
založil Rietveld Landscape po získaní ocenenia Prix de Rome Architecture 2006. Na viacerých projektoch spolupracuje s Erikom Rietveldom (ekonóm a filozof) a Atelier de Lyon. Pôsobí na poli architektúry, urbanizmu, landscape a voľného umenia. Medzi frekventované témy Rietveld Landscape patria záplavy, extrémne dažde a suchá, ekológia, infraštruktúra, meniaci sa verejný priestor a nevyužívané objekty, ktorým sa venovali aj ako kurátori Holandského pavilónu na 12. bienále architektúry v Benátkach s výstavou Vacant NL.

http://www.rietveldlandscape.com/

Nasledujúcim prednášajúcim bude Kersten Geers (OFFICE Kersten Geers David Van Severen, Brusel). 14.11. o 19:30 v aule FA STU, Námestie Slobody 19, Bratislava.

Nájdete aj na Facebook-u.

Organizátorom je Čerstvé ovocie n.o.
Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR.
Spolupráca FA STU.