autor: Martin Brix
dátum: 11.10.2014
zdroj: Nadácia Milana Šimečku


NEŽNÁ REVOLÚCIA V ŠUFLÍKU

Milé priateľky, milí priatelia,

Nadácia Milana Šimečku vyhlasuje výzvu Nežná revolúcia v šuflíkoch, ktorej cieľom je zozbierať súkromné fotografie z obdobia Novembra 1989.

Pri príležitosti 25. výročia tejto významnej udalosti sa Nadácia Milana Šimečku (ďalej už len NMŠ) sa rozhodla venovať ich podujatie Remember November téme Revolúcia v regiónoch. Chcú tak pripomenúť občanom Slovenska, že novembrové udalosti sa nespájajú iba s Bratislavou a Námestím SNP, ale že sa diali po celom Slovensku.

Popri iných aktivitách, ktoré pripravuje, by radi zrealizovali výstavu fotografií zachytávajúcich udalosti Novembra '89 v rôznych mestách a regiónoch Slovenska. Pri tejto príležitosti Vás chcú poprosiť o pomoc a spoluprácu.

Ak máte vo svojich archívoch fotografie zachytávajúce momenty Nežnej revolúcie vo Vašom meste, prosíme, pošlite ich so stručným opisom miesta, situácie a zachytených osôb do 31. októbra poštou na adresu Nadácia Milana Šimečku, Panenská 4, 811 03 Bratislava alebo emailom na nms@nadaciams.sk.

Traja vyžrebovaní prispievatelia sa budú môcť zúčastniť spomienkových podujatí k 25. výročiu Nežnej revolúcie v Bratislave.

Za nás a hlavne za NMŠ, vopred ďakujeme za Vaše fotografie či preposlanie tejto výzvy alebo zdieľanie na Facebooku.

https://www.facebook.com/events/545419232258520/