autor: Martin Brix
dátum: 07.08.2012
zdroj: Čerstvé Ovocie


REDD´S Urban Cirkus Módna Prehliadka: Denisa Dovalová

Študentka 2. ročníka designu odevu fakulty multimediálnych komunikácií Univerzity Tomáše Bati.

Vám predstaví na Festivale Grape v REDD´S STAGEi, tvorbu za posledný rok, ktorá je rozdelená do dvoch kolekcií. Ako prvnú uvidíte kolekciu inšpirovanú čínskou architektúrou, v ktorej sú zahrnuté šaty, vytvorené pre finále súťže Miss Academia. Druhá kolekcie je inšpirovaná štýlmi súčasného obliekania žien z rôznych kútov sveta.

Posledná prezentácia jej tvorby prebehla v rámci brnenskej múzejnej noci pri príležitosti súťaže New fashion contest. Tiež sa dostala do tohtoročného finále súťaže Start-up v rámci Prague fashion weekendu, kde predstaví kolekciu vytvorenú spoločne s ďalšími dvoma dizajnérmi Terezou Otáhalíkovou a Rostislavem Liškou s názvom Evil Twin.

Denisa Dovalová

REDD´S Urban Cirkus:
Tím Fashion Urban Market v spolupráci s REDD’S pripravuje pre vás “Urban Cirkus” v podobe súboru módnych prehliadok predstavujúcich mladých slovenských aj zahraničných módnych tvorcov. Koncept poukazuje na pestrosť mladých ľudí, ich ponímanie a vyjadrovanie sa v oblasti módy. To všetko v dvoch hodinových blokoch v sobotu na REDD´S stage.

www.grapefestival.sk