autor: Martin Brix
dátum: 10.11.2013
zdroj: Čerstvé Ovocie


SINGULARch / RAUM (fr)

Prezentácia francúzskeho architektonického ateliéru RAUM a afterparty s kapelou Gonsofus.

Bratislavská Cvernovka na Páričkovej ulici v utorok 12. novembra o 19:00 ponúkne svoje priestory bývalej Gallerie Cvernovka na prednášku jedného z najvýraznejších mladých francúzskych ateliérov, RAUM (Benjamin Boré a Julien Perraud, Thomas Durand). Po roku Vás teda opäť srdečne pozývame na podujatie SINGULARch, prednášku z oblasti architektúry a urbanizmu, presahujúcej aj do medziodborových sfér.

RAUM svoju tvorbu predstavia v Bratislave po prvýkrát. Ateliér založili v roku 2007 Benjamin Boré a Julien Perraud s túžbou skúmať a testovať realitu okolo seba. V roku 2010 sa k nim pripojil Thomas Durand a neskôr väčšinu projektov realizovali v spolupráci s ďalšími architektmi a umelcami. Ako sami uvádzajú prvoradou je pre nich kolektívna skúsenosť a experiment, ktorý ponúka živé situácie, testuje podmienky priestorov a život v konkrétnom prostredí. V praxi kombinujú teoretický a experimentálny prístup.

Pojem RAUM znamená izba, prvý životný priestor, ale aj skúsenosť intimity. Pre autorov je to tiež akcia či skúsenosť (z priestoru, z krajiny...), ktorej výsledkom je zamýšľanie sa, túžba neustále klásť otázky a skúmať podmienky pre spoločenské a politické práva.

Hudobným hosťom podujatia bude Gonsofus (http://www.gonsofus.com/). Medzinárodný projekt, ktorý v dvoch hudobníkoch, Sasha Manaev a Viktora Šrámeka, skrýva takmer celý ansámbel. Gonsofus prináša pestrý mix nielen jazykov (ang., rus., špan.), ale hlavne hudobného a kultúrneho zázemia (reggae, rock, funk, afro-beat, latin...).

Občerstvenie počas podujatia zabezpečí Horáreň svojimi domácimi koláčikmi a Chateau Topolčianky ponúkne návštevníkom svoje kvalitné vínko.

Projekt Singularch z produkcie Čerstvého Ovocia n.o. už po tretíkrát prináša do Bratislavy osobnosti z oblasti architektúry, ťažiskom ktorých nie je len samotná architektúra, ale aj snaha o presah do širších spoločenských tém. Hlavným zámerom projektu je predstavenie jedinečných projektov a postupov tvorby priamo od tvorcov.

Prednáška bude v angličtine a vstup je voľný.
http://www.raum.fr/

Organizuje Čerstvé Ovocie, n.o. 
Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR.

Čerstvé Ovocie
www.cerstveovocie.sk
www.facebook.com/cerstveovocie

dátum: 12. november 2013 / utorok / 19:00 
miesto: Connect Galleria (ex Galleria Cvernovka) - Páričková 18, Bratislava (2. poschodie, vstup cez točité schodisko z rohu Páričkovej a Svätoplukovej ulice)
hudba: Gonsofus 
vstup: vstup voľný !

FACEBOOK Event.