autor: Martin Brix
dátum: 01.11.2015
zdroj: Čerstvé Ovocie


Urban Art Session vol. 2: MUSIC SOCIETY

Čerstvé Ovocie a ajlavmjuzik vás po roku pozývajú opäť na stretnutie hudobných fanúšikov, interpretov ale aj náhodných okoloidúcich v podmanivých priestoroch Cvernovky. 

Program otvorí piatková vernisáž výstavy s názvom Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2. Tá prezentuje rozšírení výber čiernobielych fotografií nadväzujúc na výstavu z roku 2014. 

Autor Mišo_O pochádza z Košíc, vysokú školu študoval v Trnave, dlhé roky písal splendídne články pre portál 90bpm. Okrem každodennej záchrany sveta sa voľnobežne venuje reportážnej a dokumentárnej fotografii. 

"Znie to síce neuveriteľne, ale hlavnými protagonistami súboru fotografií Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov sú moji obľúbení tuzemskí raperi ako napr. Vec, Rytmus, Boy Wonder, Supa, Separ, Vladimir 518, atď. Leitmotívom tohoto fotografického cyklu sú ich obľúbení verbálni atléti ako napr. Nas, Big Pun, Eminem, atď." 

Session bude pokračovať počas soboty hudobným jamom. V pestrej fúzii sa stretnú rôzne žánre, pričom galéria bude naďalej otvorená. Pozvanie prijala opäť špička domáceho turntablizmu. Skreč majstri ako Five, Flux, Arsen, Biomat, 3ck, Inso, Tentato, Lindix, alebo beatmakeri Jimmy Pé, Adam Dekan, Gruzo, Petijee, Esso, Whithe, Pkrek, Paul Muts za Fat Kit a ďalší.

Aj napriek koncepcii sa zaiste neubránime ani zvláštnym disharmóniám, čudne pripomínajúcim vizuálny smog ako nezmazateľnú súčasť mestskej kultúry. Dôvodom môže byť “real time tréning” zúčastnených, ktorí bežne nie sú zvyknutí experimentovať v tomto duchu.

Na mieste bude prítomný taktiež ArtAttack Shop s bohatou ponukou tričiek, cd, vinylov, kníh a ďalších originálnych produktov. Ak máte doma zabudnuté, alebo nepotrebné vinylové platne, prineste ich. Na mieste prebehne spontánna výmena.

Vstup je voľný, POZOR nejedná sa o párty a preto vás prosíme podľa toho sa správať. Celé podujatie bude streamované cez stránku www.bwo.sk

Line-up podujatia:
06.11. (piatok) od 18:00 - vernisáž výstavy Mišo_O - Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2
07.11. (sobota) od 15:00 - hudobná jam session* / galéria výstavy ostáva otvorená
*Pre bližšie informácie o sobotnom programe sledujte Event na Facebooku.

Miesto:
Ateliér Bavlna, Páričkova 18, Bratislava – Cvernovka 1.poschodie (Mapa)

Dátum.
06.11. 2015 / 18:00 - 22:00
07.11. 2015 / 15:00 - 22:00

Takto to vyzeralo minulý rok - Urban Art Session vol. 2: COOLTÚRA HUDBY (2014):


Urban Art Session
Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art", čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest, ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii a tak ich vystriehnuť od nástrah, ktoré ponúka mesto. Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, postrehov, tvorby, zručnosti, prostredníctvom verejných diskusií, prednášok, interaktívnych workshopov, praktických ukážok, tréningov a živých performance. Otvoriť diskusiu na túto tému, kde potreba diskutovať je v každom smere veľmi dôležitá. Dať priestor mladým ľuďom, ktorý sa či už na profesionálnej alebo len amatérskej úrovni venujú svojmu koníčku, rozvíjajú svoju kreativitu alebo sa inak sebarealizujú.


Organizujú: Čerstvé Ovocie a ajlavmjuzik
S podporou: Nadácia Milana Šimečku
Hlavný partneri projektu: SlowatchajlavmjuzikArtAttackUrban Market
S finančnou podporou: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
S mediálnou podporou: citylife.skrefresher.skRádio_FMInspire Magazindoba.sk, swinedaily.comPríjmi #cveng
Partneri vydania: JamesonExcelentBAVLNA, Copper Media