autor: Martin Brix
dátum: 15.11.2013
zdroj: Čerstvé Ovocie


URBAN ART SESSION vol. 3: Kultúra mestského umenia

Čerstvé Ovocie v spolupráci s ArtAttackom prinášame tretí diel z cyklu neformálnych stretnutí Urban Art Session. Po septembrovom „bikes” a októbrovom „music” prišlo aj na samotné označenie art - umenie - kultúru mesta.

Urban Art Session vol. 3 / Výtvarná výchova 

Takéto označenie si každý spracúva podľa seba. Pre niekoho sú to striktné graffiti, pre ďalšieho populárne a verejnosťou akceptované označenie street art s prirodzenými presahmi do ilustrácie, komixu či tattoo. Pocit ulice, niečo, čo z nej vychádza, čo sa jej dotýka, čo ju najlepšie vystihuje. Čo sa jej prispôsobí a splynie do jedného celku.

Dnes by sme mali viac než v minulosti motivovať mladých ku kreatívnej tvorbe. Umožniť stretávanie autorov, umelcov, ich fanúšikov i laikov. Aby si navzájom vymieňali skúsenosti, postrehy, tvorbu či zručnosti. Preto opäť otvoríme dvere BAVLNY. Pustíme “domov”, tam kde vzniká a existuje ArtAttack, priateľov, ilustrátorov, writerov, grafických dizajnérov … zmyslom je prísť, užiť si atmosféru a využiť čas na stretnutia, pretože vzťahy robia vzťahy.

Michal Hazior (26) narodený v Prešove, patrí medzi originálnych mladých ilustrátorov. Do svojich kresieb prenáša svoju detsky hravú povahu. Ako sa v súkromí dokáže vyhrať so slovami a jazykom, tak sa pri tvorbe hrá so štetkami, štetcami, farbami a plátnom. Po rokoch, počas ktorých boli pre jeho maľby charakteristické rôzne opakujúce sa motívy, v ktorých dominovali roboti, začal sa v posledných mesiacoch posúvať inam. #mameradost (michal-hazior.tumblr.com

V sobotu bude pripravený papier a farby k spoločnému “kresliacemu happeningu”. Grafický dizajnéri feat. ilustrátori feat. writeri – kto dá viac ? Taktiež necháme nazrieť do histórie ArtAttacku a budeme s radosťou odpovedať na všakovaké otázky. Na mieste bude možné kúpiť si tiež produkty bežnej spotreby: hudobné nosiče, knihy, časopisy atď.

Vážime si architektúru rovnako ako iné formy umenia, preto prosíme všetkých návštevníkov aby sa správali kultúrne a nemaľovali NIKDE! Okrem miest, ktoré na to budú určené. Ateliér BAVLNA sa nachádza v budove Cvernovky na Páričkovej 18 v Bratislave. Budova je technickou pamiatkou a bola postavená v roku 1900. Vstup je voľný. POZOR, nejedná sa o párty, a preto vás prosíme sa podľa toho aj správať. Ďakujeme.

Dátum:
22. novembra / piatok / 19:00 - vernisáž výstavy: "HAZI ART a TAK"
23. noember / sobota / 16:00 - 20:00 - "Výtvarná výchova": workshop, seminár a finisáž výstavy

Miesto konania:
ateliér BAVLNA - budova Cvernovky, Páričkova 18, Bratislava

Facebook Event: https://www.facebook.com/events/368864569926398/

Pozrite si ako to vyzerá, keď sa mestská hudba správa kultúrne, alebo ako dopadol druhý diel série neformálnych stretnutí: http://www.artattack.sk/content/10/ked-sa-mestska-hudba-sprava-kulturne/

Čerstvé Ovocie
www.cerstveovocie.sk
www.facebook.com/cerstveovocie

ArtAttack
www.artattack.sk
https://www.facebook.com/artattack.sk

Organizuje Čerstvé Ovocie, n.o. v spolupráci s ArtAttack.
Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR.


Urban Art Session

Neformálne stretnutia venovaného mestskému umeniu, subkultúram a životu mladých ľudí.

Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art“, čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest, ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii a tak ich vystriehnuť od nástrah, ktoré ponúka mesto. Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, postrehov, tvorby, zručnosti, prostredníctvom verejných diskusií, prednášok, interaktívnych workshopov, praktických ukážok, tréningov a živých performance. Otvoriť diskusiu na túto tému, kde potreba diskutovať je v každom smere veľmi dôležitá. Dať priestor mladým ľuďom, ktorý sa či už na profesionálnej alebo len amatérskej úrovni venujú svojmu koníčku, rozvíjajú svoju kreativitu alebo sa inak sebarealizujú sa.
Ďakujeme:
SNEAKER BARBERBAVLNARadio_FMREFRESHER.skCITYLIFE.SKshiz.skDOBA MagazínÁno! - online magazínTLIS radio90bpm.sk, Kam do mesta