autor: Martin Brix
dátum: 23.01.2015
zdroj: visegradmarkets.sk


VISEGRAD MARKETS PRESENTS WAMP (HU)

V prvú februárovú nedeľu ožije Stará tržnica maďarským dizajnom. Projekt Visegrad Markets tu v spolupráci s budapeštianskym dizajnovým trhom WAMP predstaví tvorbu viac ako 60 maďarských dizajnérov.

Projekt Visegrad Markets prináša do Bratislavy nezávislú, dizajnovú tvorbu z krajín Vyšehrádskej štvorky. Najbližšia predajná výstava bude venovaná budapeštianskemu trhu WAMP, ktorý sa každý mesiac koná v centre hlavného mesta Maďarska. WAMP v prvú februárovú nedeľu privedie do Starej tržnice viac ako 60 maďarských dizajnérov, ktorých doplnia slovenské a české značky. Nájdete medzi nimi Panni Véssey s portfóliom jednoduchých a zároveň nápaditých šperkov vytvorených z priadze, šperky z recyklovaných materiálov Cirrhopprecycle alebo keramické brošne, prstene aj náušnice Minka. Štýlové outfity a veselé backpacky čakajú u Zoe Phobic, milovníčky nápaditých pokrývok hlavy zase poteší Masamod a niečo sa nájde aj pre tých najmenších, napríklad roztomilé hračky od Freshka Design. Svoje zastúpenie tu budú mať aj bytové doplnky, umenie, svietidlá, či prírodná kozmetika.

Dizajnové kúsky doplní sprievodný program, s o.z. Bol raz jeden človek budeme vyrábať valentínske pohľadnice a linoryty, Lovely Little Something nás naučí tvoriť textilné koláže a s Instantshop-om budeme „Lift-off“ technikou prenášať obrázky z fotografií na drevený podklad. O príjemnú atmosféru sa počas celého dňa budú starať DJs Jaschi, Ado Prvý & Fre$hpaloNasty NoiseRNGO. Samozrejmosťou bude tiež Food&Drink zóna, ktorá poteší každý hladný krk aj mlsný jazýček.

ZOZNAM všetkých značiek ktoré sa predstavia na Visegrad Markets presents WAMP, nájdete TU.

Nedeľnému dizajnovému trhu v Starej tržnici bude už tradične predchádzať sobotná zahrievacia pártyKultúrnom centre Dunaj~. Na tej sa v duchu nedeľnej akcie predstavia slovenskí a maďarskí Djs PLUSplusWazzovskiPurist Djs, PjoniBobsan a VJ Mikaela

Visegrad Markets presents: WAMP
Nedeľný dizajnový trh v Starej tržnici
Vstup: 2 €

Visegrad Markets presents: Wamp Night
Sobotná warm-up párty v KC Dunaj~
Vstup: 5 €

Visegrad Markets presents: WAMP
organizuje: WAMP - the hungarian design market
v spolupráci s: Stará tržnicaČO - Čerstvé Ovocie
Visegrad Markets podporujú: International Visegrad Fund,České centrum v BratislavePoľský inštitút v Bratislave / Instytut Polski w BratysławieBalassiho inštitút - Maďarský inštitút v BratislaveHeineken
Partnermi projektu sú Visegrad Markets: designSUPERMARKET (CZ), Urban Market (SK)