autor: Martin Brix
dátum: 18.11.2015
zdroj: Čerstvé Ovocie


Urban Art Sesion vol. 3: ART SOCIETY

Po roku sa uskutoční v industriálnych priestoroch ateliéru Bavlna opäť "crossover" stretnutie fanúšikov výtvarného umenia, na ktoré vás pozývajú Čerstvé Ovocie a ArtAttack. Umelci, writeri, street artisti, sochári, jednoducho ľudia inklinujúci k vizuálnemu prejavu ale aj náhodní okoloidúci budú mať príležitosť konfrontovať svoje názory v podmanivých priestoroch Cvernovky.

Dominantou podujatia bude výstava s názvom Art Crime alebo umenie po Prešovsky. Pestrá paleta tvorby 7 ľudí pod strechou umeleckej enklávy ACF (Art Crime Family) a špeciálneho hosťa Vladimíra Semana. K videniu budú menšie i väčšie formáty tvorcov, vychádzajúcich z graffiti minulosti. Ne/nápadným bonusom bude menšia výstava s názvom Banselfies fotografa menom Lousy Auber.

Lousy Auber je fotograf, ktorého prestalo bavť fotiť. Nezanevrel však na svoje remeslo úplne a iba odstránil to najhoršie z procesu tvorby - seba! Zabudol na predpojaté reči o vizuálnych kvalitách tej pravej, správnej fotky, a upriamil svoju pozornosť na trendy a cliché. Projekt Bandselfies je iba výsledkom prirodzeného vývoja Lousyho charakteristických vlastnosti. Súbor 11 sérií, ktoré dokumentujú formou fotografického auto portrétu (čítaj "Selfie") kapely ako Buraka som Sistema, Franz Ferdinand, The Maccabees alebo H16, je naozaj iba začiatkom fascinujúceho projektu s veľkými ambíciami.

Počas soboty na mieste prebehne diskusia Čerstvé Ovocie_live vol. 4. Štvrté vydanie Čerstvé Ovocie_live by ZOOT bude "o" a "s" vizuálnymi umelcami Marekom Cinom, Ivanou Šátekovou a Matúšom Maťátkom v ateliéry Bavlna v podmanivej Cvernovke, ktorá je domovom nejedného výtvarníka, či inej kreatívnej duše. Sme radi, že sa budeme môcť porozprávať s touto talentovanou a šikovnou trojicou o ich práci, tvorbe ale aj o iných životných, niekedy možno banálnych, no o to viac zaujímavých témach.

V priestoroch ateliéru Bavlna je doma #artattackshop, ktorý počas oboch dní ponúkne k predaju najrôznejší tovar (knihy, časopisy, textil, cd, vinyly...) 

Vstup je voľný, POZOR nejedná sa o párty a preto vás prosíme podľa toho sa správať.

Line-up podujatia:

Piatok (27.11.)
18:00 / Otvorenie výstavy Art Crime alebo umenie po Prešovsky - Pestrá paleta tvorby 7 ľudí pod strechou umeleckej enklávy ACF (Art Crime Family) a špeciálneho hosťa Vladimíra Semana
+ Bonus // výstava Bandselfies fotografa Lousy Aubera

Sobota (28.11.)
15:00 / Otvorenie dverí
16:00 / Komentovaná prehliadka za prítomnosti ACF autorov
17:00 / Čerstvé Ovocie_live vol. 4 by ZOOT - Komorná debata s Marekom Cinom, Ivanou Šátekovou a Matúšom Maťátkom
18:00 / Workshopy

-> Art Crime - maľovanie “trucker” šiltoviek, prípadne kto čo donesie môže dať do pľacu na osobné - ozdobné pomaľovanie
-> Marek Cina maľuje akvarelom na požiadanie mikro figúry
-> ZOOT.sk workshop maľovanie na hrnčeky - Príďte využiť svoju kreativitu na workshop, na ktorom si budete môcť namalovať svoju šálku kávy a budete ju môcť podarovať svojím blízkym alebo z nej každé ráno sŕkať svoj obľúbený nápoj
22:00 / Záver Urban Art Session vol. 3

Pre bližšie informácie o sobotnom programe sledujte Event na Facebooku.

Miesto:
Ateliér Bavlna, Páričkova 18, Bratislava – Cvernovka 1.poschodie (mapa)

Dátum:
27.11. 2015 / 18:00 - 22:00
28.11. 2015 / 15:00 - 22:00

Takto to vyzeralo minulý rok - Urban Art Session vol. 3: VÝTVARNÔ (2014):


Urban Art Session
Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art", čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest, ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii a tak ich vystriehnuť od nástrah, ktoré ponúka mesto. Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, postrehov, tvorby, zručnosti, prostredníctvom verejných diskusií, prednášok, interaktívnych workshopov, praktických ukážok, tréningov a živých performance. Otvoriť diskusiu na túto tému, kde potreba diskutovať je v každom smere veľmi dôležitá. Dať priestor mladým ľuďom, ktorý sa či už na profesionálnej alebo len amatérskej úrovni venujú svojmu koníčku, rozvíjajú svoju kreativitu alebo sa inak sebarealizujú.


Organizujú: Čerstvé Ovocie a ArtAttack
S podporou: Nadácia Milana Šimečku
Hlavný partneri projektu: SlowatchajlavmjuzikArtAttackUrban Market
S finančnou podporou: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
S mediálnou podporou: citylife.skrefresher.skRádio_FMInspire Magazindoba.sk, swinedaily.comPríjmi #cveng
Partneri vydania: JamesonExcelentBAVLNA, Rooftop, OWL Agency