Blog / Architektúra

Podujatia

Termíny najbližších podujatí ešte niesu známe.

AKO BUDú VYZERAť DNI ARCHITEKTúRY A DIZAJNU 2013 (DAAD)?
Ako budú vyzerať Dni architektúry a dizajnu 2013 (DAAD)?

V dňoch 22. - 27. mája 2013 v Košiciach a 28.mája – 02. júna 2012 v Bratislave uskutoční už štvrtý ročník festivalu DAAD - Dni architektúry a dizajnu.

FOTOREPORT: PREDNášKA KERSTENA GEERSA
Fotoreport: Prednáška Kerstena Geersa

V aule fakulte architektúry sa verejnosti, ako aj tej architektonickej tak aj tej ostatnej, v tento "sviatočný" deň predstavil alebo lepšie povedané, predstavil svoju tvorbu a prácu belgický architekt Kersten Geers. Prednáška sa konala v rámci cyklu pezentácii mladých svetových (no skôr tých európskych) architektov, ktorú organizuje Čerstvé Ovocie, n.o., s názvom SINGULARch.

ZALOžIť čASOPIS?
Založiť časopis?

Neformálna diskusia o tom kedy, ako, prečo a či vôbec, založiť časopis. Budeme sa o tom rozprávať s Palom Bálikom a Filipom Vančom, ktorí majú skúsenosť so zakladaním, vydávaním, aj ukončením nezávislého časopisu.

PREDNášKA KERSTENA GEERSA
Prednáška Kerstena Geersa

Kersten Geers založil spoločne s Davidom Van Severenom OFFICE KGDVS v roku 2002. Charakteristickým je pre nich skúmanie limitov architektúry prostredníctvom základných formálnych konceptov ako perimeter, uzatvorenie, otvorenie a opakovanie.

FOTOREPORT: PREDNášKA RONALDA RIETVELDA
Fotoreport: Prednáška Ronalda Rietvelda

Posledný októbrový deň sa v Cvernovke verejnosti, ako aj tej architektonickej tak aj tej ostatnej, predstavil alebo lepšie povedané, predstavil svoju tvorbu a prácu holandský architekt Ronald Rietveld.

ARCHIZINES BRATISLAVA
ARCHIZINES Bratislava

Výstava novej generácie nezávislých magazínov, fanzínov a žurnálov o architektúre v dočasnej čitárni vo foyeri fa stu v Bratislave.